Babiš si věnoval z našich kapes vánoční dárky za stovky milionů

Před Vánoci zažívají obchodníci doslova žně. Jejich tržby prudce stoupají, spotřebitelé utrácejí jako diví. Před Vánoci také zažil obchodní žně ministr financí Andrej Babiš. Zatímco však obchodníkům dáváme peníze dobrovolně, ministr Babiš je nám vzal z našich kapes. A ještě tvrdí, že je to pro nás výhodné. coque samsung j4 Zde malé shrnutí:

  • Vítězství v lesnickém tendru: Společnost Uniles ze skupiny Agrofert se stala vítězem miliardového tendru, který uskutečnily státního podniku Lesy České republiky (LČR) na lesnické práce a prodej dřeva. Z 30 dosud uzavřených smluv na jednotlivých územních jednotkách má Uniles podepsáno osm smluv. Existuje zde velký střet zájmů: „Vítězství firmy Uniles v miliardovém tendru vlastněné ministrem financí Babišem je dalším příkladem kolosálního střetu zájmů. V normálně fungující demokratické zemi by bylo něco takového nepředstavitelné. Čekal bych, že se okamžitě ozvou neziskové organizace, které jsou v jiných případech velice aktivní. Případ Andreje Babiše je ale asi nezajímá. Bohužel,“ uvedl Zbyněk Stanjura, předseda poslaneckého klubu ODS. Existují tedy jasné spekulace o tom, že politická účast otevřela ministrovi Babišovi další oblast – lesnické práce, kde může získat podle odborníků přibližně 2 miliardy korun.
  • Smlouva o skladování obilí, která nic neřeší – Správa státních hmotných rezerv (SSHR) uzavřela novou smlouvu ohledně podmínek při skladování obilí s firmou Navos ze skupiny Agrofert. Smlouva by údajně měla být podle serveru iDnes.cz pro stát výhodnější. Z uvedeného dodatku to však nevyplývá. Například minimální množství obilí, které musí být uskladněno, je jen přibližně na polovině množství maximálního. Znamená to, že Babiš může polovinu obilí ihned rozprodat a to za cenu vyšší, než ho poté odkoupí SSHR. Znamená to, že stát Babišovi platí za uskladněné obilí, které ale ve skladech být nemusí. A i když Babiš obilí neprodá, stejně na tom výrazně vydělá, Pokud společnost Navos bude udržovat v silech minimální množství obilí tj. 310 344 tun obilí, pak každým měsícem získá minimálně 811 000 Kč. Znamená to každým rokem přilepšení o téměř 10 milionů korun z kapes daňových poplatníků.

Pojištění jenom části zásob Nedej bože, že by došlo k nějaké rozsáhlejší katastrofě nebo konfliktu, kdy by stát se rozhodl dané zásoby ze sil odebrat. soldes coque iphone Zjistilo by se však, že zásoby jsou nepoužitelné, neboť došlo k jejich znehodnocení. V tomto případě musí podle smlouvy mít společnost Navos pojištěno jen 30 % zásob. Znamená to, že obílí, hlídá společnost, která čerpá desítky milionů z kapes daňových poplatníků, a v podstatě ručí jen za třetinu obilí? Není to absurdní? Naskladníme prvotřídní obílí, odebereme šunt Je třeba ale upozornit velmi závažný dodatek ke smlouvě, který může daňové poplatníky připravit až o stovky milionů korun. V dodatku 2 se totiž uvádějí parametry, které musí splňovat naskladněné obilí. Normy jsou však velmi nadstandardní a vytváří obrovský prostor ke korupci. Z dodatku se například dozvíme, že vlhkost u pšenice může nanejvýš dosáhnout 14 % s tím, že podíl nečistot může být 12 %. Průměrný podíl nečistot však u pšenice činí kolem 6 %. Coque Samsung Galaxy Pas Cher Znamená to, že SSHR v podstatě může nakoupit do skladů tu nejdražší a nejlepší pšenici s nejmenší vlhkostí a podílem nečistot s tím, že ji obratem Babiš prodá či zpracuje ve svých závodech a následně doplní sila o obilí s největším možným podílem nečistot. Tímto „pančovacím postupem“ může Babiš vydělat stovky milionů korun. Nastavení smlouvy otevírá obrovské možnosti korupce. Babiš je vzorný sekundant pokud se mu neleze do zelí V posledních měsících se objevují nové skandály, které jsou převážně spojené se současným ministrem financí. Jedním z takových je zjištění Reportérů ČT, podle kterých Babiš vydělává na nevýhodných smlouvách pro stát při skladování obilí. coque samsung a70 A zdá se, že nový dodatek ke smlouvě na tom nic nemění. Není tedy divu, že Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL, chtěl z tohoto důvodu zřídit nový vládní výbor pro monitorování Správy státních hmotných rezerv. Vznikla by tak větší kontrola nad konáním ředitele, ale i samotného Andreje Babiše. Babiš však vznik takového výboru odmítá, prý by ho „brzdily v práci“. Zdá se tak, že v případě nových podnikatelských regulací, omezení, je Babiš je vzorným sekundantem ČSSD, v případě zemědělství se jedná o člověka, který si do žádné oblasti nenechá mluvit, zároveň neustále rozšiřuje vliv Agrofertu na státních zakázkách. Coques personnalisées pas cher A to je varovné. Opravdu potřebujeme vést Správu hmotných rezerv? Dále je třeba zvážit, zdali je skutečně vhodné, aby stát vůbec měl nějaké státní zásoby obilí nebo kukuřice. U obilí, které je celosvětovou komoditou s nízkými transportními náklady, a které si můžeme vypěstovat sami, je fungování takového úřadu v této oblasti značně absurdní. Naopak, ukazuje se, že stát není schopen efektivně hlídat zásoby s tím, že můžou desítky milionů korun mizet v rukou vyvolených firem. Nedejme proto oligarchům možnosti, aby nám takto bezskrupulózně brali naši peníze.